Ecopanel paneelid

ECOPANEL seina-, põranda- ja katuseelemendid on eriti tugevad ja tõhusa soojustusega puit-sandwich-paneelid, mis on kordades tugevamad ja parema soojapidavusega kui tüüpilised villaga soojustatud puitkarkass seinaelemendid.

ECOPANEL puitkarkass-paneelid koosnevad C24 tugevsorteeritud höövelprussist, kinnise pooriga HFO PUR-isolatsioonist ja OSB-plaadist.

Kinniste pooridega vaht sisestatakse ECOPANEL paneelidesse spetsiaalse süstimise ja pressimise tehnoloogia abil, tänu millele ei jää soojustusse ega kihtide vahele õhku ning seeläbi on vahu tihedus kordades suurem ja soojapidavam kui seda on tüüpilisel pihustuse meetodil paigaldatud pur-vaht või mis iganes villa või EPS-iga soojustaud seinakonstruktsioon või SIP element.

Paneelide soojustamiseks kasutatatud HFO vaht sisaldab propellanti, mis on keskkonnaohutu, mittepõlev, ilma vähelenduvate ühenditeta, ülimadala globaalse soojenemise potentsiaaliga (<1) ja osoonikihti kahandavate aineteta ning toode vastab uusimatele EL ja USA määrustele, millega keelustatakse CFC-, HCFC- ja HFC-propellendid.

ECOPANEL paneelide annavad olulise võidu energiakuludelt ning lisaks võidate sama ehitusaluse pinna puhul 5-6 % rohkem neto elamispinda.

Tüüpiline puitkarkass seinakonstruktsioon, mida paljud majatehaseid element- ja moodulmajade tootmisel täna kasutavad, on koos kõikide kihtidega 380mm paksune seinaelement, mille soojustuseks on 300 mm vill.

Ecopanel PUR paneel saavutab sama U arvu aga juba 170 mm soojustuskihiga.

Paneelis olev kinnise pooriga vaht tagab nii tuuletõkke kui ka aurutiheduse, seega tüüpilised lisakihid ei ole vajalikud ning juhul kui kommunikatsioonid on juba paneeli sisse paigaldatud, võib sisepinnal olevale osb plaadile ilma roovituseta paigaldada kipsplaadi või sisevoodrilaua.

Lihtne arvutus näitab, et samaväärse u arvuga seinaelemendi puhul on PUR paneeli kogupaksus 245 mm, mis tähendab 13,5 cm lisaruumi iga välisseina pikkuse ulatuses.

100m2 maja puhul tähendab see villaelemendiga võrreldes sama ehitusaluse pinna ja katuse all mahutatuna 5,4 m2 enam kasulikku elamispinda, mis on tänase 3000-eurose ruutmeetri hinna puhul tohutu võit.

Lisaks on villa elemendi suureks miinuseks pidev soojapidavuse vähenemine ning

aastaringselt kütmata või miinimumküttel hoitavate majade, väikemajade ja suvilate puhul on väga suur oht hallituse ja seene tekkele, mis saavad alguse konstruktsioonidesse kogunenud niiskusest.

Kuna ECOPANEL PUR elemendi puhul õhk ja niiskus ei pääse läbi soojustuse, siis kõik eelnevalt kirjeldatud probleemid on välistatud ning te ei pea muretsema kui jätate enda suvekodu talvepuhkusele ja lülitate küttesüsteemi miinimumile või sootuks välja.

Kas teil on projekte, millega saame abiks olla?